خانه / اخبار / تالارهاي پذيرايي با قيمت هاي شكسته شده
کانال تلگرام عروس داماد

تالارهاي پذيرايي با قيمت هاي شكسته شده

تالارهاي پذيرايي با قيمت هاي شكسته شده

خسرو ابراهیمی‌نیا گت: بیش از ۸۰ درصد از تالارهای پذیرایی در تهران با نفری ۲۰ هزار تومان به مهمانان خود خدمات ارائه می‌دهد.

به گزارش عروس داماد نیوز، این روزها بسیاری از مردم تمایل دارند که جشن‌ها و مهمانی‌های خود را در باغ‌های خارج شهر برگزار کنند؛ چراکه در این محل‌ها محدودیتی برای مهمانی‌ها وجود ندارد. اما همین مسئله باعث شده است که بازار تالارهای پذیرایی کساد شود و آنها برای جذب مشتری به حداقل سود کفایت کنند.

رئیس اتحادیه تالارهای پذیرایی و تجهیز مجاللس بابیان درحال‌حاضر بیشتر تالارهای پذیرایی در تهران خالی هستند، بیان کرد: در سال‌های گذشته همواره در آستانه جشن مبعث تمام سالن‌های پذیرایی رزرو شده بود؛ این در حالی است که در سال جاری بیش از ۷۰ درصد از تالارهای پذیرایی به اصطلاح خالی هستند.

وی با اشاره به نامساعد بودن وضعیت اقتصادی جوانان، افزود: فشارهای اقتصادی باعث شده است که خانواده‌های ایرانی، چندان تمایلی به برگزاری جشن عروسی از خود نشان ندهد. بیشتر جوانان بعد از خطبه عقد ترجیح می‌دهند که با رفتن به ماه عسل زندگی خود را آغاز کنند.

به گفته وی؛ قیمت یک پرس جوجه کباب و یا چلوکباب به‌همراه سالاد و نوشابه در بیش از ۸۰ درصد از تالارهای پذیرایی، ۲۰ هزار تومان است.

ابراهیمی‌نیا به مردم توصیه کرد پیش از عقد قرارداد از داشتن جواز کسب تالار اطمینان حاصل کنند. و قرارداد را یا با خود رئیس تالار و یا مباشر او منعقد کنند. متاسفانه گاهی پیش آمده است که برخی کارمندان خود را به‌عنوان رییس تالار معرفی کرده و اینگونه تخلف کردند.

این فعال اقتصادی بابیان اینکه مشتریان حتما یک نسخه از قرارداد را پیش خود نگه دارند، خاطر نشان کرد: اتحادیه خود را نسبت به مشتریان مسئول می‌دادند و باجدیت ظرف کمتر از ۲۴ ساعت به شکایات آنها رسیدگی می‌کند.

بنا بر این گزارش، هزینه اجاره تالار پذیرایی برای یک شب به قرار زیر است؛ هزینه ورودی سالن‌ حداقل ۳۰۰ هزار تومان، ۱۰ درصد حق سرویس و ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده.

با ما سبک زندگی اقتصادی خود را «گسترش» دهید

پبشنهاد میکنیم مشاهده کنید

نکات تغذیه ای قبل عروسی

نکات تغذیه ای قبل عروسی

  نکات تغذیه ای قبل عروسی   به میمنت و مبارکی عروسی در پیش دارید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *